نذر من - اخبار

10 دی

گرمخانه های کرج هر شب میزبان افراد بی خانمان است

جواد غلامی اظهار کرد: در حال حاضر شهرداری کرج در قالب یک گرمخانه مختص بانوان ( واقع در پارک شهید چمران) و یک گرمخانه مخصوص آقایان ( واقع در شاه عباسی) به کارتن خواب‌ها خدمات رسانی می‌کند.

وی با اشاره به ظرفیت این گرمخانه‌ها ادامه داد: گرمخانه بانوان 60 نفر و گرمخانه آقایان نیز100 نفر ظرفیت دارد که در روزهای سرد افزایش می‌باید.

وی با اشاره به برخی خدمات گرمخانه‌های کرج توضیح داد: همه کارتن خواب‌ها در این گرمخانه‌ها یک وعده شام و صبحانه گرم دریافت می‌کنند، هر 20 روز لباس زیر می‌گیرند و شبانه روزی به حمام دسترسی دارند .

وی ابراز کرد: بیشتر کارتن خواب‌هایی که به گرمخانه‌ها مراجعه می‌کنند به نوعی پای ثابت این مراکز حساب می‌شوند و هر یک لباس‌های فرم کدگذاری شده خود را دارند چون اگر غیر از این باشد احتمال انتقال بیماری‌های مختلف بین آنها افزایش می‌باید.

غلامی با اشاره به اینکه با سرد شدن هوا در برخی از شب‌ها شاهد پذیرش بیش از 100 نفر در گرمخانه مردان کرج هستیم، خاطر نشان کرد: هیچ مراجعی به گرمخانه‌های کرج، به بهانه نبود جا ناامید بر نمی‌گردد.

این مسئول افزود: اگر گرمخانه جا برای پذیرش مهمان جدید نداشته باشد، امکان کف خوابی برای آنها فراهم می‌شود تا شب را در سرما به صبح نرسانند.

غلامی با بیان اینکه گرمخانه‌ زنان کرج در طول سال باز است و فعالیتش صرفاً به فصول سرد محدود نمی‌شود، اضافه کرد: به دلیل شرایط ویژه زنان کارتن خواب، گرمخانه زنان کرج در تمام طول سال پذیرای مراجعه کنندگان است.

این مسئول خاطر نشان کرد: گرمخانه مردان از ابتدای آبان کار خود را آغاز کرده و هر شب به طور میانگین از 90 نفر میزبانی می‌کند.

روح الله بلوردی

روح الله بلوردی طراح وب و برنامه نویس معتب ر وب سایت های ایرانی می باشد. این متن معرفی اوست.

5 نظر

افزودن یادداشت